Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Informace pro občany-pokračování úprav hřbitovů

Poslední změna: Pátek 03.08.2018 08:23

Novým plotem opravy na hřbitovech neskončily

 

Na obou hřbitovech městského obvodu se pokračuje v jejich rekonstrukcích. K nově opravenému oplocení pokračujeme nyní v rekonstrukcích chodníků mezi jednotlivými částmi hrobových míst.

Na počátku léta došlo rovněž ke speciálnímu tlakovému mytí a čištění obou kolumbárií od letitých nečistot a nánosu mechu.

Skončili jsme také projektovou přípravu a získali stavební povolení k vybudování nového veřejného osvětlení na radvanickém hřbitově, na jehož financování máme snahu získat potřebné finance s možnou realizací ještě v letošním roce.

Mimo jiné jsme učinili potřebné administrativní kroky na umístění plastových žump a čekáme na stavební povolení. Žumpy jsou nezbytné pro plánovanou rekonstrukci sociálního zázemí na hřbitovech (WC), které je v současné době ještě v podobě „suchých latrín“. Ty budou nahrazeny moderním sanitárním zařízením a celkové sociální zařízení nabyde na designu odpovídající jak požadavkům současné doby, tak i hygienickým normám splňující parametry veřejných WC.

Upozorňujeme, že oba hřbitovy městského obvodu Radvanice a Bartovice jsou hlídány kamerovým systémem. V případě odcizení či vandalismu se mají občané možnost obrátit na policii, která má jediná právo posléze do nahrávaných záznamů nahlížet.

V neposlední řadě bych chtěl požádat občany, aby do kontejnerů, které jsou na hřbitovech umístěny pro potřeby odkládání suchých květin a další hřbitovní odpad, neukládali svůj komunální odpad, ani kuchyňské linky, ani gauče. Je s podivem, co všechno zde občané odkládají, ačkoliv mohou využít bezplatně kontejnerů ve sběrném dvoře.

Děkujeme všem, kteří dbají na veřejný pořádek a čistotu kolem svých hrobových míst a veřejných prostor hřbitovů, ještě za situace, když se jedná o místo posledního odpočinku našich příbuzných a předků.

Aleš Boháč, místostarosta

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 416 100


Úřad městského obvodu Radvanice a Bartovice
Těšínská 87/281
716 00 Ostrava - Radvanice


Úřední hodiny »