Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Informace pro občany - budování chodníků a rekonstrukce stávajících

Poslední změna: Pátek 03.08.2018 08:15

Chodník podél ulice Čapkové

Nově bude vystavěn chodník podél levé části ulice Čapkové v úseku od „malého kruhového objezdu“ po ulici Poláškovu (naproti restaurace U Břenků). Součástí stavby bude i napojení chodníku z ulice Poláškové. Nový chodník by měl zvýšit bezpečnost chodců, kteří se dnes ke stávajícímu přechodu pro chodce nedokážou bezpečně dostat.

Chodník podél křižovatky na ulici Čapkové a Radvanické

V parku U Káňů, který městský obvod před nedávnem zakoupil a nyní ho začíná revitalizovat, dojde k výstavbě nových chodníků. Zároveň budou vystavěny chodníky podél tohoto parku od autobusové zastávky MHD linky č. 23 až po ulici Těžní. Současně s touto stavbou budou opraveny stávající chodníky od ulice Poláškové za autobusovou zastávkou MHD linky č. 29 (ve směru do centra). Současně dojde i k úpravě chodníku před restaurací U Káňů.

V průběhu výstavby chodníků budou rekonstruovány všechny tři autobusové zastávky MHD. U zastávky, která je ve směru na Petřvald, bude v rámci těchto investic také nově vytvořen železobetonový záliv a dojde k lehkým úpravám stávajícího chodníku.

Nově bude mít křižovatka ulic Čapková a Radvanická dva nasvětlené přechody pro chodce. Na ulici Čapkové přibydou také další dvě místa na přecházení, kde sice chodec nebude mít automatickou přednost, ale zvýší to jeho bezpečnost. Celý úsek bude osazen dopravním značením omezujícím rychlost jízdy na max. 40 km/hod.

Je potřeba zmínit, že po dokončení výše uvedených staveb a rekonstrukcí dojde k celoplošné opravě krajské komunikace Radvanické ulice v úseku od ulice Poláškové, dále po ulici Čapkové až k „malému kruhovému objezdu“. Budou opraveny zálivy u autobusových zastávek MHD tak, aby všechny splňovaly prvky bezbariérovosti. Vzhledem k výše uvedeným opravám budou na nezbytně nutnou dobu stávající zastávky MHD přemístěny o několik metrů vedle, o čemž budou občané včas informováni.

Rekonstrukce chodníku podél ulice Těšínské

Kromě nových vystavěných chodníků chceme pokračovat v rekonstrukci těch stávajících na ulici Těšínské, tentokrát v úseku od ulice Nad Obcí po zastávku MHD Olšák. Rekonstrukce chodníku napomůže k vytvoření dalších bezbariérových zastávek, a to zastávky MHD Bajgr a zastávek MHD Olšák v obou směrech. K plně bezbariérovým chodníkům a zvýšení bezpečnosti chodců pohybujících se po ulici Těšínské přibydou nová zábradlí a upraví se schody, které se v úseku nacházejí.

Aleš Boháč, místostarosta

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 416 100


Úřad městského obvodu Radvanice a Bartovice
Těšínská 87/281
716 00 Ostrava - Radvanice


Úřední hodiny »