Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Informace pro občany - zřízení přímé linky trolejbusu č. 101

Poslední změna: Pátek 03.08.2018 08:06

Trolejbus č. 101 pojede až na „Kamčatku“

Od září letošního roku pojede trolejbusová linka č. 101 podle nového jízdního řádu až na zastávku Ludvíkova v Radvanicích. Víte, že po zavedení terminálu Hranečník, městský obvod nesouhlasil se ztrátou přímého spoje s centrem Ostravy a navrhoval, aby alespoň jedna linka směřující do Radvanic a jedna linka směřující do Bartovic zůstaly linkami přímými. Lidé, kteří míří do centra města za kulturou nebo za nákupy, by nebyli nuceni přestupovat, když jejich cílovou destinací není zrovna Poruba či Ostrava-Jih. Důležitým argumentem bylo také neztratit přímé spojení s městskou nemocnicí a centrálním hřbitovem.

Postupně se nám podařilo (byť mimo noční a víkendové spoje) zachovat linku č. 38. U linky č. 29, u které jsme požadovali využití parciálních trolejbusů, se začal z různých důvodů testovat provoz jen ve vybraných časech pod novým číslem 101. Tento testovací provoz ukázal, že o přímé spojení s centrem je mezi cestujícími zájem a technické parametry dovolují, aby konečná parciálního trolejbusu nebyla už na zastávce LDN, ale trasa byla prodloužena až na zastávku Ludvíkova. Po domluvě DPO s KODIS se občané „Kamčatky“ dočkají nové nabídky přímého spoje č. 101 nejenom s centrem města, ale linka bude pokračovat až na Hlavní nádraží.

V této souvislosti došlo k tvorbě nových jízdních řádů platných od září letošního roku nejenom u linky č. 101, ale i u linky č. 29, která bude u některých spojů v pracovních dnech nahrazena právě linkou č. 101. Jízdní řády naleznete na www.dpo.cz.

Nejedná se o finální variantu v rámci dopravní obslužnosti této oblasti, jelikož dále bude sledována vytíženost spojů a dopady ve změnách jízdních řádů, technické parametry nových parciálních trolejbusů, a to hlavně v zimních měsících.

Aleš Boháč, místostarosta

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 416 100


Úřad městského obvodu Radvanice a Bartovice
Těšínská 87/281
716 00 Ostrava - Radvanice


Úřední hodiny »