Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Cítíte se v Ostravě bezpečně

Poslední změna: Středa 17.10.2018 14:22

Vyplněním dotazníku upozorníte na nebezpečná místa ve městě                

 

Město Ostrava spolupracuje s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava na projektu Mapy bezpečnosti, který zjišťuje pocit bezpečí občanů města. Sběr dat probíhá prostřednictvím online formuláře.

 

Vyplněním dotazníku upozorníte na nebezpečná místa ve městě            

            Centrum města na leteckém snímku. Ilustrační foto: Lukáš Kaboň                         

Tým výzkumníků zjišťuje, jak se obyvatelé několika měst včetně Ostravy cítí bezpečně ve svém městě. Do projektu se může zapojit kdokoliv vyplněním formuláře na adrese www.mapybezpecnosti.cz. Vyplnění zabere necelých 10 minut. Dotazníkové šetření je anonymní.

Respondent v mapě označí místa, kde se necítí bezpečně a zároveň může uvést důvod, proč tomu tak je. Také lze napsat námět, jak bezpečnost zlepšit a vysvětlit, proč se člověk v dané lokalitě necítí bezpečně.

Díky vyplnění dotazníku budou shromážděna data vypovídající o tom, zda se lidé cítí ve svém okolí bezpečně. Zároveň bude možné v rámci výzkumu zjistit, které lokality se jeví jako problémové. Výsledky dotazníku poslouží jako důležitý zdroj informací o kriminalitě pro městskou policii a pro radnici může analýza sloužit jako podklad pro plánování rozvoje města a jeho dlouhodobé strategie.

 

Vyplněním dotazníku upozorníte na nebezpečná místa ve městě                

                    

 Do projektu se může zapojit kdokoliv vyplněním formuláře na adrese www.mapybezpecnosti.cz. Vyplnění zabere necelých 10 minut. Dotazníkové šetření je anonymní.

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 416 100


Úřad městského obvodu Radvanice a Bartovice
Těšínská 87/281
716 00 Ostrava - Radvanice


Úřední hodiny »